HABERLER

15 Temmuz 2016’da milletin iradesine saldıran, vatandaşlarımıza kurşun sıkan FETÖ hainlerinin yargılandığı, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı işgal girişimi davasında darbecilere ceza yağdı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumunda İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen karar duruşmasında yargılanan tutuklu 15 sanıktan 4’ü ağırlaştırılmış müebbet, 11 sanık ise müebbet hapse çarptırıldı.

AK Parti İstanbul İl teşkilatı, FETÖ davalarının başladığı ilk günden beri duruşmaların takipçisi olmaya devam etti. Bu kapsamda İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Milletvekilleri, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile İlçe ve Belediye Başkanlarıyla birlikte, karar duruşmasını takip ederek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TÜRK YARGISINDAN TERÖRİSTLERE CEZA YAĞDI

FETÖ hainlerinin Türk yargısından hak ettikleri ağır cezaları aldıklarından dolayı mutlu olduğunu ifade eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahkemelerimiz çok önemli kararlara imza attılar. Bugün alınan bu karar, bu ülkede darbecilerin nasıl cezalandırıldığını, demokrasi ve özgürlüklerin bu ülkede asla askıya alınamayacağını gösteren bir karar olmuştur. Türkiye'nin her yerinde adliyelere girildiğinde ‘Adalet mülkün temelidir’ yazar. Mülkümüze, devletimize, vatanımıza, demokrasimize göz dikenlerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bugün İl Başkanlığımızın davasında bu şekilde cezalandırılmış olması elbette bizim için memnuniyet vericidir. Şükürler olsun Rabbime, millete silah doğrultanlar cezasız kalmadı. 250 şehidimizin, 2196 gazimizin kanı yerde kalmamıştır. Türk yargısı teröristlere ceza yağdırmıştır.”

Başkan Temurci, İstanbul'da 99 şehit olduğunu ve bunların 34'ünün AK Parti teşkilat mensubu olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "Aynen demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi burada da davanın nöbetçisi olduk. Burada basın mensuplarımızla, İstanbullumuzla birlikte bu davaları takip ettik. Ben bu canilerin, bu darbecilerin bu dünyada cezalarını aldıklarını düşünüyorum. Burada mahkemelerimize, mahkeme başkanlarımız başta olmak üzere şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz. Bu davalara, bu duruşmalara girdiğimizde her türlü yalan beyanın, her türlü yanlış ifadenin olduğu, her türlü iftiranın olduğu bir süreç yaşandı. Pensilvanya'dan aldıkları emirleri burada adeta hayata geçirmek istediler. Niyetleri kursaklarında kalmıştır."

15 TEMMUZ DAVALARININ HEPSİ, BİZİM NAMUS BORCUMUZDUR

İl Başkanı Dr. Selim Temurci, sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti İstanbul teşkilatları açısından bu davalar henüz bitmemiştir. 15 Temmuz davalarının hepsi bizim namus borcumuzdur, millete karşı bir sorumluluğumuzdur. Onun için benim arkadaşlarım bütün İstanbullu kardeşlerimiz Silivri'de bütün 15 Temmuz davaları bitene kadar, her biri bizim kendi davamızdır, bu şekilde bu davaları takip edeceğiz. Şehit ailelerimizin bu vesileyle bir nebze de olsa yüreklerine bir su serpildi, gazi kardeşlerimiz de sürekli buradaydılar. Allah kendilerinden razı olsun. Ben inanıyorum ki onlar bugün bu kararla biraz da olsa mutlu oldular ama artık bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu kararlar da bunun bir göstergesidir. Türkiye’de vesayetçiler ve FETÖ kaybetmiştir."

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “İstanbul İmam Hatip Liseleri Arası Geleneksel ve Modern Spor Oyunları” ödül törenine katıldı.

DOĞRU BİR FİKRİN ÖNÜNDE DURABİLECEK HİÇBİR ENGEL YOKTUR
DR. SELİM TEMURCİ
Her hakkı saklıdır. © Selim Temurci 2015