HABERLER

Dr. Selim Temurci, Medeniyet Yolcuları Vakfı tarafından düzenlenen “Yürü Aksa’ya Ayaklarına Kudüs Gücü Gelsin” programına katıldı.

Sancaktepe Taha Akgül Spor Kompleksi’nde düzenlenen program, Dr. Selim Temurci’nin yanı sıra İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Medeniyet Yolcuları Vakfı Başkanı ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Dr. Selim Temurci, Türkiye’nin Filistin’i yalnız bırakmadığını ve Kudüs davasına sahip çıktığını belirterek şu sözlere yer verdi: “Kudüs şehirlerden bir şehir değildir. Kudüs bizim ilk istikametimiz, ilk kıblemiz; Mekke ve Medine’den sonraki kutsal şehrimizdir. Müslümanlar olarak bunu bilmeli ve bu şuurla bu kutsal mekâna sahip çıkmalıyız. Kudüs Hazreti Peygamberin bizlere emanetidir. Amerika insanlığa faydası olmayan, bölgede ve dünyada yeni karışıklıkların kapısını açacak bir Kudüs kararı aldı. Bizler Türkiye olarak Amerika’nın aldığı bu kararı tanımıyoruz. Hamdolsun Kudüs’ü her şeyi ile sahiplenen ve ‘dünyada tek kalsak dahi Kudüs’ü savunmaya devam edeceğiz’ diyen bir liderimiz var. Bizler bu coğrafyada Müslümanlar olarak birliği ve beraberliği sağlamak durumundayız. Katar’a ambargo uygulamada sıraya giren ülkeler maalesef Hazreti Peygamberin emaneti Kudüs’e sahip çıkmak adına İstanbul’a devlet başkanlığı düzeyinde temsilci gönderemediler. Manevi değerlerimize bağlı, milli bilinci sahiplenen, şuurlu bireyler yetiştirmek için çalışan Medeniyet Yolcuları Vakfı’na ve yöneticilerine bizleri böyle anlamlı bir programda buluşturduğu için teşekkür ediyorum.”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “İstanbul İmam Hatip Liseleri Arası Geleneksel ve Modern Spor Oyunları” ödül törenine katıldı.

DOĞRU BİR FİKRİN ÖNÜNDE DURABİLECEK HİÇBİR ENGEL YOKTUR
DR. SELİM TEMURCİ
Her hakkı saklıdır. © Selim Temurci 2015