HABERLER

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “İstanbul İmam Hatip Liseleri Arası Geleneksel ve Modern Spor Oyunları” ödül törenine katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik projeleri destekleme programı kapsamında gerçekleştirilen ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Öncü Gençlik ve Spor Kulübü tarafından imam hatip okulları arasında düzenlenen spor oyunlarında ödüller başarılı sporculara takdim edildi. Türkiye Atletizm Federasyonu Atletizm salonunda yapılan programa, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Bozkurt, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Mustafa Canbey, öğrenciler, aileler ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda yaptığı konuşmada imam hatipli olmanın büyük bir sorumluluk taşıdığı ifade eden İl Başkanı Dr. Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü: “İmam Hatipli olmanın sorun olduğu bir ülkeden, Cumhurbaşkanının imam hatipli olduğu bir Türkiye’ye bizleri getiren Allah’a hamd olsun. Üzerinizdeki, omuzlarınızdaki sorumluluğun bilinciyle hareket etmelisiniz. Necip Fazıl Kısakürek, Milli Türk Talebe Birliği’nde, gençliğe hitabesinde şöyle hitap ediyor: ‘Genç adam! bundan böyle senden beklediğim, manevî babanın tabutunu musalla taşına, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dâva taşını da gediğine koymandır. Surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes. Ey kahbe rüzgar, artık ne yandan esersen es.’ O gün o salonda Cumhurbaşkanımız ve dava arkadaşları da vardı. Onlar, davanın savunucusu oldular. Suriye’de, Filistin’de, Bosna’da, dünyanın neresinde bir mazlum varsa, onların yanında saf tutanlar önce İmam Hatipli kardeşlerimiz oldular.”

DİK DURUŞUN ADIDIR İMAM HATİPLİ OLMAK

Başkan Temurci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler sadece normal bir okulda okumanın dışında anlamlı bir davanın da savunucularısınız. Önder ve Öncü gençliğin sorumluluğu giderek artmıştır. İmam Hatipli olmak, bir davanın, ahlakın, erdemin adıdır. İmam Hatipli olmak, sabrın adıdır. Hanım kardeşlerim bundan 15 yıl önce üniversitelerin önünde zulmedilerek bekletildiler. Oradaki dik duruşun adıdır İmam Hatipli olmak. Geçmişe nazaran bugün omuzlarınızdaki sorumluluk çok daha fazladır. Ümmet dünyanın neresinde sıkıntıya düşerse, ilk ayağa kalkıp ‘ben de varım’ diyecek olanlar sizlersiniz. İnşallah imam hatip neslinin içinden yeni Recep Tayyip Erdoğan’lar çıkacaktır. Buna gönülden inanıyorum. Böylesi güzel bir programda bizleri buluşturan Rabbime şükürler olsun. Emeği geçen herkese, İmam Hatipli bir kardeşiniz olarak yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Bu kıymetli okulların sayısını arttırsın inşallah.”

İstanbul İmam Hatipler Arası Spor Oyunları ödül töreni, 10 branşta başarı sağlayan sporculara madalya ve kupa takdiminin ardından sona erdi. 

Dr. Selim Temurci, Medeniyet Yolcuları Vakfı tarafından düzenlenen “Yürü Aksa’ya Ayaklarına Kudüs Gücü Gelsin” programına katıldı.

DOĞRU BİR FİKRİN ÖNÜNDE DURABİLECEK HİÇBİR ENGEL YOKTUR
DR. SELİM TEMURCİ
Her hakkı saklıdır. © Selim Temurci 2015