HAFTALIK GÜNDEM

Ülkelerin tarihinde bazı kritik dönemler vardır. Bu dönemlerde ayrılık gayrılık olmaz. Bu dönemlerde kişisel ya da hizipsel çıkarlar düşünülmez.

Ortada olan gerçek, herkesi, sınavını vermek zorunda olduğu keskin bir yol ayrımına sokar:

Ya ülkenin yanındasındır, ya da karşısında!

Bu kadar kesin, bu kadar net.

Üzülerek görüyoruz ki, Kılıçdaroğlu patronajındaki CHP ve yedeğine takılan sözde aydın güruhu, Zeytin Dalı Operasyonunda Türkiye’nin yanında yer almıyorlar.

Tam tersine, binlerce masum insanımızı şehit etmiş, hala sınırdaki yerleşim birimlerimize füze atan katil ve terörist PKK’nın yanında yer alıyorlar.

Operasyonun başlarında yarım ağızla söyledikleri, “Destekliyoruz” lafı, kısa sürede yerini, operasyonu itibarsızlaştırmaya, Türkiye’yi uluslararası arenada “işgalci” gibi göstermeye çalışan hezeyanlara bıraktı.

Daha önce Hendek kazanlara “Arkadaşlar” diyen, PYD için de “Biz PYD’ye terörist diyemeyiz, onlar kendisini nasıl tanımlıyorsa biz de öyle tanımlarız” diyen Kılıçdaroğlu ve avanesi, şimdi de operasyonu akim bırakmak ve PYD’yi kurtarmak adına her türlü ahlak dışı söylemi tedavüle sürüyorlar.

Operasyonu itibarsızlaştırmak için Mehmetçiği ÖSO üzerinden vurmaya kalkıyorlar.

Bu zamana kadar PKK, PYD ve YPG için terörist bile demeyenler, ÖSO için ağza alınmayacak küfürleri sıralıyorlar.

Muhtemel bir Türkiye-İran savaşında İranın yanında olurum diyecek kadar hezeyan içindeki bir CHP milletvekili ÖSO için “Nerden çıktı bu it sürüleri, bu El Kaideciler” diyor. İşin manidar yanı, ÖSO, Fırat Kalkanı’nda Deaşla mücadelede askerlerimizin yanındayken böyle eleştiriler yoktu, ne zaman ki operasyon PKK-PYD’ye dayandı, dilleri çözüldü.

Kılıçdaroğlu, 9 ay önce yaptığı konuşmada, “Türk askeri El Bab’da savaşırken, Suriyeliler Türkiye’de volta atıyor” diyerek sığınmacılara tepki göstermişti. Aynı Kılıçdaroğlu, geçen hafta CHP’nin TBMM Grup Toplantı’nda yaptığı konuşmadaysa Mehmetçikle omuz omuza mücadele eden ÖSO güçleri için “Ön safta neden Türk askeri değil de ÖSO var” diyerek tepki gösterdi.

Nedir CHP’deki bu ÖSO nefreti?

ÖSO bugüne kadar askerimize tek kurşun atmamış. Kilis’e, Reyhanlı’ya füze göndermemiş. Yollara mayın döşememiş, sınırlarımıza tecavüz etmemiş, şehirlerimizde bombalar patlatmamış, kamu araçlarını ateşe vermemiş, kaymakam, öğretmen kaçırıp öldürmemiş, sivil insanların üzerine “canlı bomba” salmamış, hamile eşinin yanında Türk subayının kafasına kurşun sıkmamış. 

Bunları yapan tek örgüt var: PKK-PYD. Ama CHP bunlara “cani” bile diyemezken ÖSO’ya saydırıyor da saydırıyor.

Amaçları, ÖSO’yu Deaşlaştırarak Zeytin Dalı Harekatını zehirlemek ve PYD hainlerini kurtarmak. 

CHP’li bir hanımefendi de “Benim kınalı kuzularımın tırnağına zarar gelirse burnundan getiririm” diyor. Bu nasıl çirkin ve ucuz bir istismar siyasetidir.

Zeytin Dalı üzerinden sergilenen rahatsızlık ve ihanet, MİT tırlarında gördüğümüz sefil anlayışın yeni bir yansımasıdır. O gün olduğu gibi, bugün de Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızlar. Çünkü yerli ve milli değiller.

Baykal’ın bir FETÖ kumpasıyla alaşağı edilmesinden sonra iş başına getirilen Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP makas değiştirmiştir.

Öyle olmasa Kılıçdaroğlu gibi ülkesi hakkında sürekli Vaşington’un, Brüksel’in, Berlin’in ağzıyla konuşan birinin partide işi ne?

Sezgin Tanrıkulu gibi PKK sözcülüğü yapanların, Eren Erdem gibi küfürbazların, Canan Kaftancıoğlu gibi Ermeni tezlerini savunanların, Selin Sayek Böke gibi “PYD’ye terörist demek için elimizde yeterli bilgimiz yok” diyenlerin, Öztürk Yılmaz gibi Meclis çatısı altında ilk kez galiz küfürlerle konuşma ünvanı almış konsolosluk kaçkınlarının işi ne!

Kılıçdaroğlu ve avanesi, millete endeksli siyaset yapmadıkları için milletin teveccühünü hiçbir zaman kazanmamış ve kazanamayacak olan eskide kalmış vesayet türevleridir.

Bu yüzden de Kurultay kazanır ama seçim kazanamazlar. 

Askerimiz teröre karşı tarihi bir operasyon yaparken, onlar da Türkiye’ye operasyon çekmeye kalkıyorlar ama nafile.

Milletin “kendi yurdunda parya” yapıldığı günler geride kaldı. 

DİĞER GÜNDEM YAZILARI
24.7.2017
17.7.2017
10.7.2017
10.4.2017
18.1.2016
7.12.2015
8.2.2015
DOĞRU BİR FİKRİN ÖNÜNDE DURABİLECEK HİÇBİR ENGEL YOKTUR
DR. SELİM TEMURCİ
Her hakkı saklıdır. © Selim Temurci 2015